DerErlkonig.jpg
Termina.jpg
LapisLazulis.jpg
Scapegoat.jpg
LittleHanss4Horseman.jpg
Nautilus.jpg
TheStation.jpg
ThePool.jpg
TheEyeVoyage.jpg
OurTwoLips.jpg
TheWell.jpg

אל -בוראק

2017. תיעוד מיצב וידאו.

02:28 דק, לופ.

 

אל-בוראק, הסוס האגדי המכונף דוהר מעל מדבריות ערב לעבר ירושלים. מתוך הלילה נגלים אט אט אתרי העיר הקדושה, שם עולה אל-בוראק לשמיים, ובדומה לפגאסוס, הופך למצבור כוכבים. נוצת כנפיו נושרת ארצה. אחדות המיתוסים של המזרח והמערב בסימן הטרנסצנדנטלי. 

שר היער

 

2017. תיעוד מיצב וידאו.

06:21 דקות, לופ.

 

בחלל התצוגה החשוך נגלות ערמות ענפי עצים גזומים מתחת לשעון-קוקיה מתקתק. לאורכו של קיר מוקרנת פנורמה  של יער עבות. היער השחור. במקביל, על קיר אחר, מוקרן בשחור לבן שיטוט תזזיתי ברחובות ברלין. דמות שכולה עלים וענפים מתחילה לצעוד לאורך היער בעודה משילה צמחים מגופה. בהגיעה לעץ מסוים היא מתיישבת למרגלותיו ונטמעת בו. לכל אורך דרכה פסעה בעקבותיה דמות רפאים נשית, לבושה לבן, הולכת ומלקטת את העלים והענפים שנשרו מאשת-הצמחים. בהגיעה לעץ, שלתוכו נמוגה אשת-הצמחים, היא כורעת למרגלותיו, מניחה את הענפים שליקטה ומציתה בנשיפה גחל, המתעצם ומבעיר את כלל העצים סביב. היער השחור עולה כולו באש. שלג מתחיל לרדת בהקרנה על קיר נוסף. בפינת האולם, על הרצפה המתגלה מבעד לדלת פתוחה-למחצה, מוקרנות ידיים חופרות באדמה ובעלים וחושפות קופסת עץ שלתוכה מוקרנת תמונת הפתיחה מ״האזרח קיין״ עם הפסקול "rose bud"... 

טרמינל (מחווה לארנולד בקלין )

2016. תיעוד מיצב וידאו.

04:01 דקות, לופ.

 

דמות עוטה גלימה שחורה משיטה סירה עמוסה עבודות אמנות. עורב חוצה את השמיים וסערה מתקרבת. במקביל, בחלל נוסף, קרברוס, הכלב בעל שלושה הראשים, עומד על החוף ושומר על פתח הכניסה להאדס. העורב נוחת בסמוך. עבודת-וידיאו על זיקתם המיתית של מחסני מוזיאונים לתחתיות-שאול ופעולת האוצרות כהקמת יצירות לתחיה.

לאפיס לאזוליס

2015. תיעוד מיצב וידאו.

02:22 דקות, לופ.

 

שם, בַמקום שבו הבראשית היא גם קץ;

שם, ברחם המולידה שהיא גם מערת קבר;

שם, בטבורה של "חורא" שהיא אם מולידה-כל וטורפת-כל,

שם שט לו דג לאפיס-אזוליס -

דג המוות שהוא גם דג הפלא והנס.

ממעמקים יישא לאפיס-אזוליס את סוד בשורתו הדוממת.

שעיר-לעזאזל

 2014. הקרנת וידאו.

3:10 דקות, לופ.

 

מדבר יהודה. אתר השילוח ההיסטורי של השעיר-לעזאזל. גבעות שוממות, שעת בין-ערביים. מעומק השטח הולכת וקר̤בה דמות עטויה גלימה וברדס לבנים, לראשה מסיכת תיש לבנה ובין קרניה צמר-שָני זב דם,  על ידיה פצעי סטיגמטה. דמות הנידון פוסעת בלב השממה, נושאת על גבה מיכלי ריסוס אדומים, ובידה רעשן האמור להתריע על קרבת המקולל, מוכה האסון. במהלך התקדמותו, מרסס הנידון סביבו נוזל אדום. עתה, הוא השעיר-לעזאזל והוא גם הכוהן המטהר בדם, במסורת דיני הטהרה התנ"כיים. השעיר-הכוהן  ממשיך לנוע, לרסס את הסלעים מכל עבר, שעה שהוא צובע את המדבר באדום שהוא דמו. משהגבעות עטו כולן אדום, נעצר השעיר-הכוהן, מניף את הרעשן שבידו ומרעיש בקול גדול, עד כי ברק פורץ מהרקיע ומכה בשעיר-הכוהן שנעלם לרקע הבזק אור גדול. המדבר האדום שב וחוזר לשלוות הנצח. 

בדמותו של התיש המרסס משולבים, בעת ובעונה אחת, הן הקורבן המטהר את השבט במו קורבנו, והן הכוהן המבצע את טקס הטיהור בדם. השעיר-לעזאזל הוא "המצורע" והוא גלגולו של ישו, העומס עליו במותו את חטאי האדם.

טקס טיהור המצורע לפי ספר "ויקרא" עבר התמרה לטקס השילוח של השעיר לעזאזל. אחדות הקללה והטהרה.

ארבע הפָּרָשיות של הַנְס הקטן

 2013. הקרנת וידאו.

03:10 דקות, לופ.

 

מתוך מסך ערפילי מתגבש ומתגלה לאיטו קו האופק. המראה מתעתע ונע בין מדבר, ים, סופת שלגים  וערפל, בלתי-מתחייב לנוף או לגוון. ממרחק, הולכות ומתגבשות אט אט ארבע פרשיות נטולות-פנים, הדוהרות על ארבעה סוסים בגוונים שונים, שבמרכז מצחם כתם/קרן אור. זו אחר זו הן דוהרות, מתקרבות וגדלות עד לסנוור וחסימת העדשה/מסך. הרביעייה נעלמת, בעוד נוף-הרקע ממשיך בהתמרתו המתמדת. ארבעת פרשי האפוקליפסה היו לארבע רוכבות שהן אחת, שעה שארבעה הסוסים כמו הגיחו מחלום-החרדה של הַנְס הקטן, על-פי פרויד. 

נאוטילוס

2010. תיעוד מיצב וידאו.

02:52 דקות, לופ.

 

שלוש הקרנות בו-זמניות. בראשונה (משמאל) נראה פתח מערה חשוכה, שמתוכה מהבהב אור מדי פעם. בהקרנה השנייה (באמצע) נראה צדף נאוטילוס בוקע מתוך פני החול ולפתחו זוחלת אישה במעגלים. בהקרנה השלישית (מימין) - גל עצום מסתחרר ומתגלגל עד אינסוף לתוך עצמו. עם הגעת הדמות האישה הזוחלת לפתח הצדף – נמוג הדימוי ומתחלף לאופק ים כחול ופתוח, שעל חופו ניצבת הדמות ומאזינה לצדף. בה בעת, בהקרנות מימין ומשמאל, אור בהיר, עז ומסנוור מאד, בוקע ושורף ומאכל את הדימויים עד להתפוגגותם המוחלטת. 

התחנה

2009.

02:49 דקות, לופ.

 

פסי-רכבת חוצים את המסך. רכבת מתקרבת. הפריים נמלא בעשן. מבעד לעשן-הרכבת מתגלה דמות אישה החופרת בור בקרקע . החולית. בעודה חופרת, מים מתחילים לנבוע מתוך מהבור. המים עולים ומפלסים דרכם אל פסי-הרכבת, עד כי הופכים לנחל. בה בעת, הופכים פסי-הרכבת לרפסודה,  שעליה מטפסת האישה, מתיישבת ומתחילה במסעה אל עבר בלתי-ידוע. עבודת-וידיאו על הולדת האני וחיפוש הדרך. .

הבריכה

2005. תיעוד מיצב וידאו.

03:24 דקות, לופ.

 

חלל התצוגה מכוסה עלים ובטבורו הקרנת וידאו של בריכת מים בתולית. הבריכה, על סך תמורות הזמן המשתקפות בה, צופנת סודות חיים/יצירה, ובה בעת, מוות/כליון. מיצב הבריכה משיק לבריכה הביאליקית, שומר על ישותה האורגנית-מיתית, פותח אותה לזיקות אגדתיות רב תרבותיות, אך אלו מתגלות כחוויה אישית של מטמורפוזה.

מסע העין

2004. תיעוד מיצב וידאו ( הדמיה ).

01:30 דקות, לופ.

 

מיצב של ארון עתיק, אשר אחת מדלתותיו פתוחה-מעט ומזמינה את הצופה להציץ ולהיכנס פנימה אל מה שמתגלה כמסדרון חשוך וצר ובסופו קיר עם חריר/עינית. בהצצה מבעד לחריר מתגלה מראה לילי של ים וירח הזוהר על המים הסגלגלים. סירה דמוית-עין שטה על פני המים, וככל שמתקרבת וגדלה היא מאבדת ה"עין" מחיותה ונעצמת, עד לשקיעתה/ טביעתה. מסע אל ה"מעֵבר", אל חשכת הנשגב ואל חשכת המבט.

שתי שפתותינו

2003. הקרנת וידאו.

01:49 דקות, לופ.

 

עבודה ברוחה ובלשונה של לוס איריגרי. עבודה על לשון של בשר ושל רוח. עבודה על מיניות ושפה. עבודה על שתי שפתיים של דיבור, של נשיקה ושל ואגינה. עבודה על דיבור נשי,  דיבור של אהבה. 

הבאר

2002. תיעוד מיצב וידאו.

01:45 דקות, לופ.

 

בהצצה לפתחה של באר ירושלמית עתיקה מתגלה על פני המים הקרנת דמותה של עלמה טובעת, צוללת וצפה חליפות. גבול החיים-מוות. 

הצטרפ/י לניוזלטר
  • Vimeo
  • Instagram